Olimpijski komitet Srbije proglasio je dobitnike prestižnih priznanja za 2025. godinu. Proglašenje najuspešnijih sportista, timova i trenera, 32. po redu, održano je u hotelu ,,Hajat” uz direktan prenos na Drugom i Satelitskom kanalu Radio–televizije Srbije.

Za najuspešniju sportistkinju proglašena je atletičarka Angelina Topić, dok je titulu najuspešnijeg sportiste osvojio rvač Aleksandar Komarov.

U konkurenciji timskih sportova, priznanje je pripalo Strahinji Stojačiću, dok je basket reprezentacija 3x3 proglašena za najuspešniji muški tim.
Za najuspešnijeg mladog sportistu Srbije "Bobana Momčilović Veličković" proglašen je džudista Milan Bulaja. Najuspešniji trener je Vojislav Trajković iz Rvačkog kluba Proleter iz Zrenjanina.

Posebno priznanje Olimpijskog komiteta Srbije za promociju srpskog identiteta i doprinos srpskom sportu u 2025. godini dodeljeno je Nikoli Jokiću.
Ministar Zoran Gajić, zajedno sa Jovanom Kneževićem, šefom Kabineta, državnim sekretarom Ratkom Nikolićem, Dejanom Bojovićem, v. d. pomoćnika ministra sporta, i Urošem Pribićevićem, pomoćnikom ministra sporta za međunarodnu saradnju, prisustvovao je svečanosti povodom dodele priznanja Olimpijskog komiteta Srbije za 2025. godinu.

Tom prilikom, ministar Zoran Gajić uručio je priznanje OKS za najuspešniju sportistkinju Srbije u 2025. godini Angelini Topić, jednoj od najperspektivnijih i najuspešnijih predstavnica srpske atletike.

Izvršni odbor Olimpijskog komiteta Srbije 2017. godine ustanovio je priznanje ,,OLIMPIJSKO SRCE” koje se dodeljuje za posebna dostignuća i životni doprinos u jačanju olimpijskog pokreta. Odlukom Izvršnog odbora OKS, a u čast osnivača Srpskog olimpijskog kluba, ovo priznanje nosi naziv ,,Olimpijsko srce – general Đukić”. Dobitnik ovog prestižnog trofeja za 2025. godinu je Žarko Zečević.