Jedan od simbola srpskog rukometa, dvorana na Banjici od 27. oktobra 2025. godine nosi ime "Prof. dr Branislav Pokrajac". Tim činom Rukometni savez Srbije odao je počast čoveku koji je ostavio neizbrisiv trag u istoriji ovog sporta.
Državni sekretar u Ministarstvu sporta Ratko Nikolić prisustvovao je svečanom otkrivanju spomen-ploče i imenovanju sportske dvorane na Banjici koja sada s ponosom nosi ime prof. dr Branislava Pokrajca, legende koja je obeležila epohu srpskog rukometa.

Profesor dr Branislav Pokrajac (1947-2018) prvi je čovek u istoriji rukometa koji je uspeo da ujedini titule olimpijskog šampiona kao igrač i trener. Sa dostignućima ostvarenim u Minhenu 1972. i Los Anđelesu 1984. godine do dan danas ostao je jedinstven u srpskom sportu. Pokrajac je osvojio devet medalja na velikim takmičenjima ispisavši najsjajnije stranice rukometne istorije.

Uz to, Pokrajac je na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja u Beogradu stekao zvanje doktora nauka, a kao profesor uveo je inovacije u teoriju rukometa, što je pomogo brojnim trenerima u poslu.
Kup Srbije u rukometu nosi ime Kup prof. dr Branislav Pokrajac od sezone 2019/2020.