Удовичић примио освајаче медаља

Министар омладине и спорта Вања Удовичић приредио је данас свечани пријем за спортисте и националне тимове из неолимпијских и параолимписјких дисциплина који су на недавно завршеним такмичењима освојили 28 медаља за Србију. „Сви ваши успеси и одличја која сте освојили за Србију чине ме поносним што сам министар омладине и спорта. На нашу подршку увек можете да рачунате, јер је Министасртво друга кућа свих спортиста. Сви спортови су нам једнако важни, јер је наш циљ и задатак да проширимо спортску базу и створимо услове да се што више деце и младих бави спортом. То је услов да и у будућности имамо људе попоут вас, спортисте на које ћемо бити поносни и да Србија још дуго носи епитет спортске нације“, поручио је министар Удовичић окупљеним спортистима, пожелевши им много успеха и у будућности. Такмичари у неолимпијским борилачким вештинама су на World SportAcord Combat Games 2013 освојили седам медаља, јуниори су са Светског првенства у каратеу донели две медаље, а са Европског јуниорског првенства у кјокушинкаиjу једну. На источноевропском шампионату у мото спорту екипа Србије освојила је тимску титулу шампиона источне Европе у Road Racing дисциплини, а параолимпијци су са Светског првенства у стрељаштву донели седам одличја у појединачној конкуренцији и четири у екипној. На Европском првенству у стоном тенису за особе са инвалидитетом наши спортисти освојили су четири медаље, док се са 22. Олимпијских игара глувих тим Србије вратио са 2 одличја.