Државни секретар Ратко Николић свечано отворио 2. Балкански параолимпијски шампионат у стоном тенису

У Хали спортова „Врњачка Бања“, 8. јуна свечано је отворено 2. Балканско првенство у стоном тенису за особе са инвалидитетом, које ће до 11. јуна окупити око 75 такмичара и укупно 120 учесника из осам балканских земаља. Ова значајна спортска манифестација одржава се под покровитељством Министарства спорта Републике Србије и Општине Врњачка Бања, у организацији Стонотениског савеза особа са инвалидитетом и Балканске стонотениске уније.

Првенство је званично отворио државни секретар у Министарству спорта Републике Србије, Ратко Николић, који је такмичарима пожелео успешне наступе.

"Министарство спорта стало је иза организације овог догађаја и велико нам је задовољство што можемо да помогнемо људима са инвалидитетом, јер је веома важно да сви грађани имају једнаке могућности за бављење спортом и учешће у друштвеном животу. Ове манифестације им много значе, јер виде да неко размишља о њима и пружа им подршку. Министарство спорта ће увек бити ту да помогне", поручио је Николић.

Говорећи о значају спорта за промоцију земље, Николић је подсетио на успехе српских параолимпијаца на великим међународним такмичењима, истакавши да наши спортисти са инвалидитетом прослављају име Србије широм света.

Подршка развоју спорта особа са инвалидитетом и промоција једнаких могућности остају важан део спортских вредности које заједно градимо. 

Top